Aşk-ı Memnu Dizisi - Kanal D | Canlı Tv izle - Kesintisiz Tv izle

Kanallar ile ilgili haberler...

Anasayfa / Aşk-ı Memnu Dizisi - Kanal D

Aşk-ı Memnu Dizisi - Kanal D

Aşk-ı Memnu 4 Eylül 2008den 24 Haziran 2010a kadar Kanal D kanalında yayınlanan ve 2 sezon süren Türk romantik drama dizisidir. Kerem Çatay tarafından yaratılan dizi İstanbulda aynı evde yaşayan iki insanın yasak aşkını ve etraflarındaki hayatı konu alır. Dizi, Halid Ziya Uşaklıgilin aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Aşk-ı Memnu, 2008 yılının en popüler ve en çok izlenen drama dizilerinden biri olmuştur. Final bölümünde dizi, izleyicilerin yaklaşık %70ini ekran başına çekmiştir.

Dizi, babasının ölümünden sonra Adnan Bey ile evlenen Bihter Yöreoğlunu ve eşinin manevi yeğeni Behlül ile yaşadığı yasak aşk üzerinde yoğunlaşır. Bihter ve henüz üniversitede okuyan eğlence düşkünü Behlülün, Adnan Beyden ve evde yaşayan diğer insanlardan gizli bir ilişkisi olur. Onların hayatlarına ve yaşadıkları dramatik olaylara Mademoiselle De Courton, Firdevs Yöreoğlu, Peyker Önal, Nihal Ziyagil ve Bülent Ziyagil ile diğerleri de dahil olur.
Prodüksiyon

Dizinin senaryosu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu tarafından yazılmıştır. Yönetmen koltuğunda Hilal Saral yer almıştır. Dizinin yapım şirketi, Ay Yapımdır. Dizi, 2 Eylül 2008 tarihinden 24 Haziran 2010 tarihine kadar Sarıyerde bulunan ve işadamı Rahmi Koç’a ait yol yalısında çekilmiştir. Dizi süresi, yayınlandığı ilk bölümden itibaren ortalama 90 dakikadır.

 

Aşk-ı Memnu web sitesinden bir görünüm
Dizinin 2008den bu yana dizi adına yapımcı şirket Ay Yapım tarafından kullanımda olan \"Ask-iMemnu.tv\" adlı resmi internet sitesinden dizi hakkında künye, ödül ve oyuncu bilgileri verilmiştir. Dizinin yayınlandığı sıralarda site üzerinden duyurular da yapılmıştır.

Konu
Dizi filmin konusu Halid Ziya Uşaklıgilin Aşk-ı Memnu adlı romanından uyarlanmıştır. Dizide, İstanbulun sayılı zenginlerinden biri olan Adnan Beyin, çok sevdiği karısı İnci öldükten sonra Nihal ve Bülent adlı iki çocuğuyla kalmasından sonra, ikinci bir evlilik yaparak kendisinden çok genç bir kız olan Bihter ile evlenmesi ve Bihterin kendisini manevi yeğeni Behlülle aldatmasını konu eder.Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Gönder


  • guvenlik


* : Doldurulması zorunlu alanlar
    rklm panel