Ayna Tv Programı - Samanyolu Tv | Canlı Tv izle - Kesintisiz Tv izle

Kanallar ile ilgili haberler...

Anasayfa / Ayna Tv Programı - Samanyolu Tv

Ayna Tv Programı - Samanyolu Tv

Ayna, Saim Orhan tarafından hazırlanıp Samanyolu TVde yayımlanan yurt dışı belgesel formatındaki televizyon programıdır.
Ayrıntı
Ayna programı için şu ana kadar 140ı aşkın ülkede çekimler yapılmıştır. Program her hafta farklı bir ülkeyi tanıtmaktadır ve ülke kültürlerini, adet, gelenek ve göreneklerini, turistik köşelerini, ülke güzelliklerini ve halkının yaşantısı hakkında bilgi vermektedir. Fon müziği olarak da, tanıtılan ülkeler de yaygın olarak dinlenen müziklere yer verilmektedir. Programda öncelikle tanıtılan ülkenin kültürü hakkında genel bilgiler verilmekte, ardından o ülkede bulunan Türk okulları tanıtılmaktadır.

Ayna programı aynı zamanda bazı ilklere de imza atmıştır. 1931 yılında Bulgaristan’a hurda kâğıt fiyatına satılan arşivleri Bulgar Milli Kütüphanesinde bularak bu belgeleri ilk kez ekrana taşıyan program olmuştur. Yine Bosna-Hersek’te, Hıristiyanların dinlerine, mallarına ve kiliselerine dokunulmaması ile ilgili Fatih Sultan Mehmetin fermanını görüntüleyen ve bunu Türkiye’ye büyük bir gururla duyuran ilk televizyon programı olmuştur. Programın tüm bölümleri kendi internet sitesinden izlenebilmektedir.Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Gönder


  • guvenlik


* : Doldurulması zorunlu alanlar
    rklm panel