Behzat Ç. Dizisi - Star Tv | Canlı Tv izle - Kesintisiz Tv izle

Kanallar ile ilgili haberler...

Anasayfa / Behzat Ç. Dizisi - Star Tv

Behzat Ç. Dizisi - Star Tv

Behzat Ç, 1985 yılında Polis Akademisi nden mezun olmuş, cinayet bürosunda görev yapmakta olan bir polistir. Hizmet verdiği süre içerisinde almış olduğu cezalar nedeniyle hep başkomiser olarak kalmıştır. Ekibinde yer alan diğer polisler Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Emre ve Cevdet ile beraber Ankara da yaşanan cinayet olaylarını çözmeye çalışmaktadır.

1. sezon
Ana madde: Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (1. sezon)
Spoiler uyarısı Uyarı: Yazının devamı, eserin konusu hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

19 Eylül 2010 Pazar saat 20:00 da başlamıştır.Pazartesi 20:00 ve Salı 22:30 da yayınlanmıştır.Sonra eski saatine dönmüştür. Behzat ın eski eşiyle yaşadığı problemler kızına karşı ilgisiz kalmasına sebep olur. Bir süre sonra kızı intihar eder. Behzat, bu olaydan olumsuz şekilde etkilenir. Behzat Ç. ve ekibi, birinci sezon boyunca bir yandan Behzat ın kızının ölümüyle ilgili olabilecek kişilerle ilişki kurarken, bir yandan da her bir bölümde yaşanan farklı cinayetlerin çözümüyle uğraşırlar.

Behzat, birden fazla kadınla ilişki içindedir. Bunlardan biri eskiden beri tanıdığı ve evlenme teklif ettiği Bahardır. Bahar, bu teklifi reddeder. Diğer bir kadın, ekip elemanlarının müdavimi oldukları bir pavyonda şarkıcılık yapan Gönüldür. Bir başka kadın karakter ise Savcı Esradır.

Sezonun ilerleyen bölümlerinde Ercüment Çözer isimli bir seri katil diziye dahil olur. Ercüment, İstanbullu, zengin, gösteriş düşkünü bir iş adamıdır. Behzat ve ekibi 20. bölümün sonunda Ercüment i yakalayarak tutuklamayı başarırlar. Ancak Ercüment derin devlet içindeki bağlantıları sayesinde yurtdışına kaçacaktır.

Leyla ile Mecnun adlı diziyle ortak bölüm çeken Behzat Ç, komedi dizisiyle birleştirdiği senaryosuyla beğeni toplamıştı.[1]

Dizinin sezon finalinde, Behzat Mine ile olan beraberliğinden bir çocuk olduğunu ve bunun ev arkadaşı Şule olduğunu, kızının gerçek katilinin de Şule olduğunu, Ercüment Çözer ile doğrudan bağlantısı olduğunu öğrenir.

Ayça Varlıer 1. sezonda kadrodan çıkartılan karakterlerden olmuştur. Ayrıca 1. sezonda diziye sonradan dahil olan Şule (Ayça Eren,2. bölüm), Ercüment (Nejat İşler,13. bölüm) ve Memduh (Güven Kıraç,13. bölüm) karakterleri dizinin kilit karakterlerindendir. Bir başka kilit karakterler ise Mine ve Güngör dür. Dizide kendilerinden çok bahsedilir, fakat sadece 34. bölümde görülmüşlerdir. DIzinin 1. sezonu 38.Bolum ile sona ermistir.Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Gönder


  • guvenlik


* : Doldurulması zorunlu alanlar
    rklm panel