Büyük Risk - Show Tv | Canlı Tv izle - Kesintisiz Tv izle

Kanallar ile ilgili haberler...

Anasayfa / Büyük Risk - Show Tv

Büyük Risk - Show Tv

Büyük Risk, Selçuk Yöntem tarafından sunulan bilgi yarışması. ABD de yayınlanmakta olan Jeopardy! adlı yarışmanın Türkiye versiyonudur. 30 Nisan 2012 de Star TV de yayınlanmaya başlayan program, 2 Ocak 2014 de bitmiştir. Ancak 20 Ocak 2014 ten itibaren Show TV de yayınlanmaktadır.[1]

İlk sezonda pazartesi ve salı günleri ikişer bölüm olarak haftada dört bölüm şeklinde yayınlandı. İkinci sezon ise hafta içi her gün birer bölüm olarak haftada beş bölüm şeklinde yayınlanmaya devam etti.

Yarışma şartları[değiştir | kaynağı değiştir]
Yarışma iki etaptan oluşmaktadır. Üç yarışmacı toplamda 61 soruya cevap vermeye çalışır. İlk etapta her birinde 5 soru bulunan, 6 kategoriye ayrılmış ve değerleri 100 ile 500 TL arasında değişen toplam 30 soruya cevap verilirken, 2. etapta soru ve kategori sayısı aynı kalmak şartıyla soru değerleri 200 ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Yarışmacılar Selçuk Yöntem e hangi kategoriden kaç liralık soruyu görmek istediklerini söyleyerek yarışırlar. Sorunun bilinmesi durumunda doğru cevap veren yarışmacı soru değerini puan olarak hanesine yazdırırken , yanlış cevap verme durumunda bu değer kendisinden düşülür.

Yarışmada ilk etapta bir, ikinci etapta iki olmak üzere \"Günün Fırsatı\" isimli bir tür joker mevcuttur. \"Günün Fırsatı\" ile karşılaşan yarışmacı, hanesinde para olmasa dahi birinci etapta 500, ikinci etapta 1000 liraya kadar parayı riske edebilir. Şayet yarışmacının o ana kadar topladığı para ödülü daha fazlaysa, \"Günün Fırsatı\" bölümünde yapacağı risk bu sayıların da üstüne çıkabilir. \"Günün Fırsatı\" olan soruyu yalnızca onu bulan yarışmacı cevaplayabilir. Yarışmacı eğer soruya yanlış cevap verirse, riske ettiği parayı kaybeder. Doğru cevap verdiğinde ise bu para hanesine eklenir.

Yarışmanın final bölümünde ise üç yarışmacıya tek bir kategoriden bir soru yöneltilir. Yarışmacılar o ana kadar topladıkları parayı, Final Kategorisini gördükten sonra riske ederek, sıradaki soruyu beklerler. Eğer bir yarışmacının finale gelindiğinde toplam parası 1000 TL nin altındaysa (buraya negatif sayılar da dahildir.) riske edebileceği para miktarı maksimum 1000 TL dir.

Final sorusuna verilen yanıt ve riske edilen paralar doğrultusunda yarışmanın en çok para toplayanı belirlenir ve kendisi birinci ilan edilir. Kazandığı para, yarışma sonucunda topladığı miktardır. Günün birincisi, ertesi günkü programda tekrar yarışmak üzere yoluna devam eder. Ertesi programda iki yeni yarışmacıyla birlikte yarışır. Günün Birincisi ekranın en solundaki masada yer alarak programın ilk kategori ve sorusunu seçme hakkına sahip olur.

Beş yarışma üst üste kazanan kişi, \"Süper Şampiyon\" olur ve Süper Şampiyon lar kendi aralarında son bir kez daha yarışır. Bir yarışmacı Süper Şampiyon olduktan sonra, yarışma 3 yeni yarışmacıyla devam eder.Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Gönder


  • guvenlik


* : Doldurulması zorunlu alanlar
    rklm panel