Kardeş Payı Dizisi - Star Tv | Canlı Tv izle - Kesintisiz Tv izle

Kanallar ile ilgili haberler...

Anasayfa / Kardeş Payı Dizisi - Star Tv

Kardeş Payı Dizisi - Star Tv

Kardeş Payı, NTC Medya tarafından yapılıp Star TV\'de yayınlanan komedi türündeki Türk televizyon dizisi. Başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Seda Bakan paylaşmaktadır. İki tesisatçı kardeşin dünyayı kurtaracak bir icat ettikleri hikayeyi anlatmaktadır.

Senaryo ve yönetmenliği Selçuk Aydemir\'in üstlendiği, kurgusunu Ali Kadı\'nın üstlendiği ve cılığını Mehmet Yiğit Alp\'in yaptığı NTC Medya imzalı dizinin ilk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde Star TV\'de yayınlanmaya başlamıştır.
Her hafta perşembe geceleri saat 22:45\'de Star TV ekranlarında yayınlanmaktadır.
Konusu
Metin, Ali, Feyyza orta halli bir mahallede büyümüş aynı evde aileleri ile yaşamak zorunda olan üç kardeştir. Koyu Beşiktaşlı emekli mühendis Tahsin, efsane üçlüyü hayatının sonuna kadar yaşatmak için üç çocuk yapıp Metin, Ali ve Feyyaz isimlerini koymaya yeltenir. Üçüncü çocuk kız olunca adı Feyyza olur… Tahsin her yaz Metin ve Ali\'yi \"Okumazsan kolunda bir altın bileziğin olsun.\" gizli tehdidiyle su tesisatçısında çırak olarak çalıştırır, iyi kötü de para kazanınca okumayıp hakikaten tesisatçılık yapmaya başlarlar. Yazları bir yere çırak vermediği tek çocuğu Feyyza ise okur ve şu an evin temel geçim kaynağıdır. Metin ve Ali eve zerre para getirmezler. Kafalarında hep bir eylem canlandığı için; ellerinden geleni asla ardına koymayan abi Ali, kardeş Metin ve hayallerine ortak etmek istedikleri ama hep hayal kırıklıklarına denk getirdikleri küçük kardeşleri Feyyza ile dünyaya barış ve mutluluk getirmek isterler. Sırf bu talepleriyle Say kanununu boşa çıkarttıkları için makro ekonomiye büyük bir darbe vuran kardeşler için bu sadece başlangıçtır. \"Dünya\'ya barış ve mutluluk getirecek.\" diye iddia ettikleri bir icada imza atarlar. Kimsenin ciddiye almadığı icadın zamanla gerçekten çalıştığını göstermeleriyle, tüm dengeler değişir. Ali ve Metin’in büyük mucitler gibi geniş çalışma alanları, sponsorları yoktur ama dünyayı güzelleştirmeye çalışırken 60’ından sonra kendisine bakmaya başlayan ve evdeki herkesi huylandıran babaları, 87 yaşından sonra ben hinlik için yaratılmışım diyen el aldıkları ustaları ve tarifi çok zor gönül ilişkileri vardır.Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Gönder


  • guvenlik


* : Doldurulması zorunlu alanlar
    rklm panel