Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi - Kanal D | Canlı Tv izle - Kesintisiz Tv izle

Kanallar ile ilgili haberler...

Anasayfa / Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi - Kanal D

Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi - Kanal D

Kurtlar Vadisi Pusu, Pana Film tarafından yapılan, daha önce 15 Ocak 2003te yayına giren, 97 bölüm süren Kurtlar Vadisi ve 18 Şubat 2007de yayına giren; fakat 2 bölüm yayınlandıktan sonra -televizyonda 1 bölüm- RTÜK başkanı Aykut Zahid Akmanın başını çektiği birçok kurul üyesi tarafından oy birliği ile yasaklanan Kurtlar Vadisi Terör dizilerinin devamı niteliğindeki Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisidir.

19 Nisan 2007de Show TVde yeniden gösterime farklı isimle giren Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu ilk 3 sezon boyunca aralıksız Show TVde gösterilmiştir. Ancak 4. sezonda Star TVye transfer olmuş ve bir sezon yayınlandıktan sonra anlaşmasını bozarak 5. sezonda atvye transfer olmuştur. 6. sezonda TNTye geçti.7 ve 8 sezonda atvde yayinlandi. 9.sezondan dizi 230.bolumden Kanal D de yayinlanacaktir.

Dizi, serinin ilk dizisi olan Kurtlar Vadisi 2003te başladığından bugüne kadar her seferinde perşembe günü yayınlanmıştır. Kurtlar Vadisi Pusunun yayınlanacağı günden bahsedilirken \"kendi gününde, kendi saatinde\" (Perşembe 20:00) tabiri kullanılır.
Konu
Kurtlar Vadisi Pusuda en büyük, en karanlık hesaplar ortaya dökülecek. Efsane bu kez en acımasız, en pervasız efendisi olan para için birleşmiş küresel çeteye başkaldıracak. Düşman koltuğunda bu defa Mehmet Karahanlı ve ekibi gibi kukla mafyalar değil, bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çetedir. Bu küresel güç aktörleri ile Polat Alemdarın ekibinin buluşma noktası Türkiyedir.

Sinopsis[değiştir | kaynağı değiştir]
Polat Alemdar, kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirip Kurtlar Konseyini çökertmiştir. Bu görevi layığı ile yerine getirdikten bir süre sonra KGTnin başına geçerek devlet adına önemli operasyonlarda bulunmuştur. Ancak yeni misyonu daha derin ve daha tehlikelidir. İhtiyarlar adı verilen gizli örgütten aldığı görevle bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çete ajanlarının ülke üzerinde oynadığı oyunları bozmuş, İhtiyarlar ile direk temas kurarak derin devletin kilit adamı olmuştur. Polat Alemdar, Türkiyenin gelecek stratejisini oluşturan ve bunu koruyan İhtiyarların hükümlerini yerine getirme ve bu gizli örgütü her türlü tehlikeden koruma görevini üstlenmiştir.

Bütün bunları yaparken Polatın yanında ekibi vardır. 10. ve 11. yılında (Kurtlar Vadisi Pusuda 7. ve 8. sezon) ekibi daha da genişleten Polat Alemdar, Abdülhey, Erhan gibi eski yüzleri de bulundururken Cahit, Kara, Pusat, Erkan gibi yeni yüzlere de yer vermiştir. Ayrıca KGT başkanı Akif ve KGT Tim üyeleri Talha, Şamil, Aynura, Alptekin ve dört üye daha bu milli davada ilerlemektedir.

Sekizinci sezonda ise Polat Alemdar ve ekibi sahadan çekilmiş, operasyon sahası komple KGTye bırakılmıştır. Polat Alemdar İhtiyarlar Heyetine girerken Abdülhey naip olmuş, Cahit Tapınakçıların içine sızmış, Erhan ise film işine girmiştir.

Tema[değiştir | kaynağı değiştir]
Kurtlar Vadisi Pusu, ilk üç sezon boyunca küresel güçlerin iç temsilcileri üzerinde yoğunlaşmış ve Polat Alemdar ve ekibi bu iç düşmanlar ile mücadele etmiştir. Dizi, dördüncü sezondan itibaren küresel güçlerin ana aktörlerine yoğunlaşmış, dizide yabancı istihbarat servisleri, yabancı ajanlar yer almış ve bu kişilerle mücadele verilmiştir. Suriye meselesine de yer verilmiştir. Tema değişiklikleri gereği karakterlerin büyük bir kısmı yenilenmiştir. yedinci ve sekizinci sezon ise küresel güçler ile bölgesel güçler arasındaki çatışmalar konu edinilmiş, dizi daha karamsar bir havaya girmiştir. Özellikle dizinin bel kemiğini oluşturan Alemdar ve ekibi, çeşitli misyonlar için dağılmışlar ve dizinin seyri değişmiştir.

Dizi İçinde Geçen Bazı Terimler[değiştir | kaynağı değiştir]
İhtiyarlar Heyeti: Türkler devlet kurduğu günden bugüne kadar varlığını sürdüren gizli bir devlet teşkilatıdır. Küresel güçlere karşı Türk devletinin bölgesel bir güç olması için çalışır.
Kırmızı Kitap: Türkiyenin bütün sırlarının yer aldığı kitaptır. Gizli silahların, gizli odaların, stratejik araştırma merkezlerin yerleri, heyete bağlı olan ve ülkenin strateji geliştirmelerinde kilit rol oynayan şahıslar bu kitapta yer almaktadır. Kırmızı Kitap, İhtiyarlar Heyeti korumasındadır.
Soy Kitabı: Heyetin bütün üyelerinin ölmesi durumunda yeni heyeti oluşturacak özel kişilerin yer aldığı kitaptır.
Aksaçlı: İhtiyarlar Heyeti üyesi olup üyeler arasından seçilmiş ve ihtiyarlara başkanlık eden kişidir. Mevcut aksaçlı Polat Alemdardır.
Naib: Aksaçlının bir numaralı adamı ve yardımcısıdır. Heyet üyesi değildir. Mevcut naib Abdülheydir.
Kamu Güvenliği Teşkilatı (KGT): Gizli bir istihbarat kurumudur. Doğu Eşrefoğlu tarafından kurulmuştur. Gayrı resmi bir kurum olmakla beraber direkt olarak İhtiyarlar Heyetinin hükmündedir. Mevcut başkanı Akif görevinden istifa etmiştir.
Ulusal Güvenlik Müsteşarlığı: Bütün İstihbarat birimlerinin (KGT hariç) bağlı olduğu bir kurumdur, Devlet komutası altındadır.
Tapınakçılar: Küresel güçlerin en tepesinde yer alan, dünyayı şekillendirme stratejileri olan Yeni Dünya Düzeni hedefi güden gizli ve evrensel bir örgüttür.
Yüce Majeste: Tapınakçıların tepesinde \"Yüce Majeste\" adını verdikleri soylu bir lider bulunur.
Armageddon Timi: Tapınakçılara bağlı olan bir timdir. Bu tim girdiği her ülkeyi kaosa sürükleyecek eylemler yapar. Armageddon Timinin mevcut lideri Mr. Keydir.
Siyah Sancak : İhtiyarlara bağlı olan bir timdir. Bu tim, Armagedon Timine karşı mücadele verir. Timin mevcut lideri Karadır.
Siber Güvenlik Teşkilatı : İhtiyarla bağlıdır. Bu teşkilat Siber Güvenlikten sorumludur. Mevcut başkan Erdemdir.
Finansal Güvenlik Teşkilatı: İhtiyarlar Heyetine bağlıdır. Küresel sermaye savaşlarında ülkenin yararına çalışan kurumdur. Başında bulunan Sami Bey intihar etmiştir.Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Gönder


  • guvenlik


* : Doldurulması zorunlu alanlar
    rklm panel