Medcezir Dizisi - Star Tv | Canlı Tv izle - Kesintisiz Tv izle

Kanallar ile ilgili haberler...

Anasayfa / Medcezir Dizisi - Star Tv

Medcezir Dizisi - Star Tv

Medcezir, Star TVde yayınlanan, senaristliğini Ece Yörençin yaptığı ve Ali Bilginin yönettiği drama türündeki televizyon dizisi. İlk bölümü 13 Eylül 2013 tarihinde Star TVde yayınlanmıştır. Medcezir, Amerikan yapımı The O.C. dizisinden uyarlanmıştır. Dizinin yapımını Ay Yapım, yapımcılığını ise Kerem Çatay üstlenmektedir. Dizinin müzikleri ise Toygar Işıklı tarafından yapılmıştır.
Yapım
Dizinin senaristlerinden biri olan Ece Yörenç, ilk defa 29 Haziran 2013 tarihinde Twitter hesabından diziyle ilgili açıklama yapmıştır. Dizinin başrol oyuncularını, Eylül ayında başlayacağını, yönetmeni gibi bazı bilgileri açıklamıştır. Bir hayranın sorusuna verdiği cevapta ise toplam 3 bölümün senaryosunu yazdıklarını, çekimlerin Ağustos ayında başlayacağını söylemiştir. 21 Temmuz 2013 tarihinde dizinin çekimlerinin 2 Ağustosta başlayacağı açıklanmıştır. 1 Ağustosta oyuncular ve ekip ile birlikte senaryo okuma provası yapılmış ve 2 Ağustosta Tuzlada tanıtım filminin çekimlerine başlanmıştır. Tanıtım filmi 6 Ağustosta yayınlanmıştır ve yayınlandıktan sonra dizinin başlamasını bekleyen hayran kitlesi dahada artmıştır.
Ağustos ayının ikinci haftasında The O.C. dizisinin yapım şirketi Warner Bros., İstanbula gelerek Medcezirin setini ziyaret etmiştir. Dizinin setini ziyaret eden Warner Bros.’un danışmanları da eylülde başlayacak \"Medcezir\"in setini \"dünya standartlarında\" diye tanımlayarak, oyuncu seçimi ve hikaye örgüsündeki değişiklikleri çok beğendiklerini ifade eden Warner Bros. yetkilileri, \"The O.C\" dizisinin Türk versiyonunun en az orjinali kadar ilgi göreceğini düşündüklerini söylemişlerdir.
Çekimlerinin büyük bir kısmının İstanbulun Tuzla ilçesinde yapılan dizinin[4], ilk bölüm fragmanı 27 Ağustos 2013 akşamı saat 21.00de Star TV, Cnbc-e, e2, NTV, NTV Spor, Kral TV ve Kral Pop TVde aynı anda yayınlanmıştır. Yayınlanan fragmanda dizinin yayın tarihinin 13 Eylül 2013 olduğu açıklanmıştır. İlk bölümün ikinci fragmanı ise 4 Eylül 2013 tarihinde yayınlanmıştır. 13 Eylül 2013 akşamı ilk bölüm yayınlanmıştır. Yayın sırasında #medcezir etiketi, Twitterda Türkiye çapında TT olarak ilk sıraya yerleşmiştir. Ertesi gün açıklanan reyting sonuçlarında 100 program arasında birinci sırada yer alarak yayın hayatına iyi bir başlangıç yapmıştır.Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Gönder


  • guvenlik


* : Doldurulması zorunlu alanlar
    rklm panel